قم-میدان امام خمینی(ره) - بلوار شهید بهشتی- نبش تقاطع مطهری جنوبی
شماره تماس:
025-36622361
دسته‌بندی کالاها

رویه های بازگرداندن کالا

هدف فروشگاه نوژین کالا فقط فروش کالا و ارائه آن به مشتری نیست، هدف ما به دست آوردن سرمایه که همان رضایت خریداران است می باشد. سرمایه ما، مشتریان ما هستند و تمام تلاش و سعی خود را خواهیم کرد تا سرمایه خویش را افزایش دهیم. در همین راستا جهت حل مشکلات احتمالی خریداران، پس از فروش کالا، قوانینی که خدمات پس از فروش نامیده می شوند را پیش بینی کرده ایم.

با توجه به گستردگی گروه‌های کالای ارائه شده در وب سایت نوژین کالا، اقلامی که به عنوان هدیه‌ از طرف نوژین کالا همراه سفارش ارسال و در فاکتور فروش با مبلغ صفر ریال درج شده‌اند، مشمول 10 روز ضمانت تعویض نیستند.

- شرایط استفاده از 10 روز ضمانت بازگشت کالا:

مطابق ماده 37 قانون تجارت الکترونیک  در هر معامله از راه دور مصرف كننده بايد حداقل هفت روز كاري، وقت براي انصراف (حق انصراف) از قبول خود بدون تحمیل جريمه و يا ارائه دليل داشته باشد. تنها هزينه تحميلي بر مصرف كننده هزينه باز پس فرستادن كالا خواهد بود. اما نوژین کالا در راستای مشتری مداری و برای احترام به مشتریان خود حداکثر 10 روز مهلت تست و عودت کالا طبق شرایطی که شامل می شود را در نظر گرفته است که در ادامه شرح داده خواهد شد:

 

1- اگر کالای خریداری شده از نظر مشخصات یا ظاهر فیزیکی با اطلاعات وب سایت مغایرت داشته باشد:

- این تفاوت ظرف مدت  24 ساعت کاری باید به کارشناسان نوژین کالا اطلاع داده شود. در صورتی که این تفاوت از روی جعبه (رنگ، مشخصات فنی) قابل تشخیص باشد، کالا باید بدون استفاده و عدم باز نمودن پلمپ به نوژین کالا بازگردانده شود در صورت باز شدن پلمپ یا استفاده از کالا امکان رسیدگی به درخواست مشتری وجود ندارد.

- مسئولین فنی ظرف مدت 3 تا 10 کاری پس از دریافت کالا به بررسی تفاوت پرداخته و در صورت تایید کارشناس، کالا برای مشتری تعویض می گردد. در صورت عدم تایید کارشناسان، کالا برای مشتری پس فرستاده می شود.

2- وجود ایراد یا اشکال فنی در کالای خریداری شده:

- اشکال و یا ایراد فنی باید حداکثر تا 1 روز کاری پس از دریافت کالا، به نوژین کالا اطلاع داده شود. این سرویس اشکال‏‏‌های فنی  و ظاهری ( شکستگی، خط و خش و مانند آن روی بدنه کالا و قطعات تزئینی ) که در اثر استفاده نادرست کاربر از کالا ایجاد شود، را شامل نمی‏‏‌شود. استفاده نادرست پس از تحویل کالا مواردی مانند حمل و نقل و جابجایی، نصب و راه اندازی، تنظیمات، کاربرد غیر معمول، نگهداری و استفاده‌ی غیر و متفاوت با توصیه سازنده کالا ( قید شده در دفترچه راهنمای کالا ) را شامل می‌شود.

- پس از دریافت و پذیرش کالا توسط نوژین کالا، بسته به نوع محصول و مشکل اعلام شده توسط مشتری، تست و اعلام نظر نهایی کارشناسان خدمات پس از فروش، بین 3 تا 10 روز کاری زمان خواهد برد. 

3- کالای خریداری شده، آسیب دیدگی یا ایراد فیزیکی و ظاهری داشته باشد:

- آسیب‏‏ یا ایراد فیزیکی باید حداکثر طی 24 ساعت کاری پس از دریافت کالا، به خدمات پس از فروش نوژین کالا از طریق تلفن یا ایمیل اطلاع داده شود.

- لازم است کارتن و جعبه اصلی محصولات نگهداری شود و از دور ریختن آن جداً خودداری شود. استفاده از این سرویس تنها در صورتی امکان‌پذیر است که کالا در کارتن یا جعبه اصلی خود به نوژین کالابازگردانده شود. برچسب زدن یا نوشتن توضیحات، آدرس یا هر مورد دیگری روی کارتن یا جعبه اصلی کالا و یا پاره و مخدوش کردن آن، امکان استفاده از ضمانت بازگشت را از بین خواهد برد.

4- اگر مشتری از خرید خود منصرف شود:

- اگر هنوز سفارش ارسال نشده باشد، باید هر چه سریع‏‌تر به واحد پیگیری سفارشات نوژین کالا به شماره ...... اطلاع داده شود.

- اگر پس از دریافت کالا مشتری از خرید خود منصرف شود، حداکثر تا 10 روز کاری‏، باید انصراف خود را به واحد خدمات پس از فروش اطلاع دهد.

- استفاده از این سرویس تنها در صورتی امکان‌پذیر است که کالا در شرایط اولیه خود (پلمپ) باشد، از آن استفاده نشده باشد و به همراه همه ملزومات و اقلام همراه آن، ارسال شود.

- همچنین اگر کالا به‌ همراه هدیه فروخته شده باشد، بازگرداندن هدیه همراه آن نیز الزامی است. لطفاً توجه داشته باشید که هرگونه تغییر در شرایط اولیه کالا، حتی در بسته بندی امکان استفاده از این سرویس را از بین خواهد برد.

5- اگر در اثر حمل و نقل، آسیب دیدگی ایجاد شده باشد:

- در صورتی که آسیب قبل از تحویل گرفتن بسته قابل مشاهده باشد، مشتری می تواند از تحویل گرفتن بسته خودداری نماید تا کالا برای بررسی و ارسال مجدد به نوژین کالا مرجوع شود.

- از آنجا که کالا بصورت حرفه ای در نوژین کالا بسته بندی می شود و به موسسات حمل و نقل معتبر تحویل داده می شود، هرگونه آسیب در حمل و نقل به عهده ی مؤسسه حمل و نقل کننده می باشد و نوژین کالا تنها در صورت تایید شرکت حمل و نقل کننده خسارت را جبران می نماید.

- کالای آسیب دیده باید به همان شکلی که مشتری تحویل گرفته است به همراه همه ی متعلقات و لوازم جانبی به انضمام صورت جلسه شرکت حمل و نقل کننده به نوژین کالا ارسال شود.

- مسئولین فنی ظرف مدت 3 تا 10 روز کاری از دریافت کالا به بررسی ایراد پرداخته و در صورت تایید کارشناس کالا برای مشتری تعویض می گردد. در صورت عدم تایید کارشناسان کالا برای مشتری پس فرستاده می شود.

-چگونه کالا را برای فروشگاه ارسال کنم؟

  لطفاً قبل از هر اقدامی با کارشناسان پشتیبانی خدمات پس از فروش تماس حاصل فرمایید.

-  از ارسال کالا بدون هماهنگی با خدمات پس از فروش نوژین کالا جداً، خودداری کنید.

-  برای ارسال، باید کالا به ‏خوبی بسته بندی شود و لوازم جانبی و همه اقلام  به همراه کالای اصلی ارسال شود.

-  برچسب زدن یا نوشتن توضیحات، آدرس یا هر مورد دیگری روی کارتن یا جعبه اصلی کالا و یا پاره و مخدوش کردن آن، امکان استفاده از ضمانت بازگشت را از بین خواهد برد. (در صورت لزوم، توضیحات خود را پشت فاکتور خرید یا قطعه کاغذ جداگانه‌ای بنویسید).

-  فاکتور همراه کالا ارسال شود و پشت آن مشکل را بنویسید. اگر کالا هدیه بوده و فاکتور به درخواست خریدار، همراه سفارش ارسال نشده باشد، از پیش فاکتور ایمیل شده، پرینت بگیرید یا اینکه کد سفارش و مشخصات خرید خود را روی کاغذ جداگانه‌ای بنویسید.

-  کالای خریداری شده را داخل پاکت یا کارتن جداگانه‌ای قرار دهید و از نوشتن آدرس یا هر مورد دیگری روی بسته یا جعبه اصلی خودداری کنید.

-  بسته خود را به آدرس.....................................خدمات پس از فروش نوژین کالا ارسال کنید.

 

-محاسبه هزینه ارسال:

-اگر ایراد فنی، وجود مغایرت فنی یا فیزیکی یا آسیب دیدگی ظاهری، به تایید کارشناسان خدمات پس از فروش نوژین کالابرسد، هزینه‌های ارسال به عهده نوژین کالا می باشد.  

 -چنانچه هرگونه ایراد فنی یا مغایرت با کالا از نظر کارشناسان خدمات پس از فروش نوژین کالا مورد تایید قرار نگیرد، هزینه ارسال به عهده خود مشتری می باشد.

-مواردی که شامل شرایط عودت نمیشود:

 1- باز کردن پلمپ کالایی که از نظر ظاهری با سفارش مشتری مطابقت نداشته باشد (کارتن یا جعبه ارسال شده، از لحاظ سایز و اندازه با کالای سفارش داده شده مغایرت داشته باشد).

 2- مهمترین نکته این است که بعضی از مشتریان به اشتباه فکر میکنند که اگر تا 10 روز از خرید کالا نگذشته باشد میتوانند کالای خود را بدون دلیل فنی عودت دهند، در حالیکه مسئولیت انصراف از خرید با نوژین کالا نمی باشد / لذا قبل از خرید درصورت تأیید کارشناسان فنی و پشتیبانی نوین کالا به عودت وجه، مشتری حتما باید از طریق صفحه تماس با ما اطلاع رسانی کرده و شماره شبای بانکی را فقط با نام خود اعلام نماید.

 ملاک عمل و اقدام شرکت، نظر کارشناسان فنی پشتیبانی و خدمات پس از فروش نوژین کالا می باشد.

 

-درخواست خود را چگونه به خدمات پس از فروش اطلاع دهم؟

1- با شماره تلفن ....................خدمات پس از فروش فروشگاه  تماس حاصل بفرمایید.

2- پیام خود را در صفحه "تماس با ما" برای خدمات پس از فروش فروشگاه ارسال بفرمایید.