قم-میدان امام خمینی(ره) - بلوار شهید بهشتی- نبش تقاطع مطهری جنوبی
شماره تماس:
025-36622361
دسته‌بندی کالاها
 • {{value}}
کمی صبر کنید...

سیم برق افشان 6*1 مسکات حلقه 100 متری

سیم برق سایز 6 مسکات کد CBMA-0013

0 از {{model.count}}
انتخاب متراژ:
متراژ را انتخاب کنید.
انتخاب متراژ:
متراژ را انتخاب کنید.
انتخاب رنگ : قرمز آبی ارت
رنگ
رنگ را انتخاب کنید.
متراژ یا تعداد
نوع
  ویژگی های محصول :
 • شرکت تولید کننده : صنایع سیم و کابل مسکات آمل
 • نوع سیم : افشان قابل انعطاف
 • سطح مقطع : 6 میلیمتر مربع
 • جنس فلز هادی : مس آنیل شده با خلوص 99.9%
 • جنس عایق : PVC
4,061,000 تومان
محصول مورد نظر موجود نمی‌باشد.

سفارش تلفنی

معرفی صنایع سیم و کابل مسکات

شرکت تولیدی صنایع سیم و کابل مازند طبرستان با نام تجاری مسکات بیش از دو دهه است که در زمینه تولید انواع سیم و کابل افشان و مفتول در سطح کشور فعالیت خود را گسترش داده و همواره ضمن ارتقای کیفیت تولیدات خود و دستیابی به بالاترین استانداردهای ملی و بین المللی، توانسته در برآورده نمودن نیاز پروژه های بزرگ ساختمانی کشور، کارخانجات و صنایع مختلف و بازارهای کشورهای همجوار به انواع مختلف سیم و کابل، سهم قابل توجهی داشته باشد. این شرکت در یک دهه گذشته با تمرکز بر نیاز سنجی صنعت ساختمان کشور به انواع کابلهای تخصصی در بخشهای مختلف، اقدام به تولید و پایش مستمر کیفیت و کارایی محصولات خود در آزمایشگاههای مجهز خود نموده است و از اینرو است که در بسیاری از پروژه های بزرگ ساختمانی سالهای اخیر کشور محصولات این شرکت مورد استقبال مهندسین و پیمانکاران قرار گرفته است. برخی از همکاری های اخیر این شرکت از این قرار است:

 • پروژه سیتی سنتر اصفهان و مجتمع خلیج فارس شیراز با همکاری صنایع سیم و کابل مسکات
 • پروژه های مسکن مهر آمل، بوشهر، ساری، پرند، پاکدشت و...
 • پروژه های تجاری بزرگ شهر قم نظیر پروژه بازار بزرگ موبایل سلام و شهرک مسکونی مهندسین نظام مهندسی استان قم
 • پروژه مسکونی نقش جهان کارکنان وزارت بهداشت
 • مجتمع شهرداری و شهرک سینمایی تهران با مشارکت سیم و کابل مسکات آمل
 • همکاری با شرکتهای پیمانکاری بزرگ کشور، شرکت فورسمنت، گروه ساختمانی معماریان و ارمغان صبا، سازه سازان، بنا بِتُن و...
 • شهرک بزرگ پرنیان خزر و مجتمع تفریحی نمک آبرود، مجتمع های فرهنگی کوثر و ...

در انتهای این مطلب گواهینامه ها و تأییدیه های شرکت سیم و کابل مسکات آمل آمده است.

معرفی سیم برق افشان

هر رشته سیم برق مسکات از دو قسمت «هادی رسانا» و «روکش عایق» آن تشکیل می شود. قسمت «هادی» یا همان قسمت فلزی سیم که جریان الکتریکی را در خود عبور می دهد، در سه نوع افشان، نیمه افشان و مفتول تولید می شود. «هادی» سیم مفتول مسکات همانطور که از اسم آن پیدا است از یک مفتول مسی تک رشته ضخیم در قطرهای مختلف ساخته می شود. طبیعتاً این نوع سیم انعطاف پذیری کمتری داشته و کاربرد اصلی آن در برق صنعتی و انتقال برق از تیر برق تا پای کنتور ساختمانهای مسکونی است. قسمت «هادی» سیم نیمه افشان از به هم تابیده شدن چند رشته مفتولی با ضخامت کمتر به یکدیگر ساخته می شود و بیشتر در خطوط انتقال و تولید انواع کابل کاربرد دارد. در نهایت هر رشته سیم افشان مسکات هم از به هم تابیده شدن تعداد بیشتری از تارها یا رشته های مسی نازکتر به دور یکدیگر ساخته می شود. فرایند تابیده شدن تارهای نازک مسی اعم از قطر و تعداد تار مسی و میزان تابیده شدن آنها به دور یکدیگر (در اصطلاح فنی گام سیم) در سیم مسکات افشان دارای قوانین و استانداردهای خاص خود است. پس از آماده شدن قسمت «هادی»، در نهایت یک روکش یا عایق پلاستیکی از جنس PVC بر روی هر کدام از انواع سیم کشیده می شود. کیفیت PVC بکار رفته و ضخامت روکش از جمله مشخصه های مهم در موضوع روکش است که تأثیر بسزایی در کیفیت نهایی و ایمنی محصول خواهد داشت.

سیم افشان مسکات آمل پر کاربردترین نوع سیم و کابل در صنعت ساختمان است که در هر ساخت و ساز کوچک و بزرگی مورد استفاده قرار می گیرد و به همین دلیل، تعدادی زیادی از واحدهای تولیدی کوچک و بزرگ کشور در سطوح کیفتی مختلف در حال تولید سیم و کابل هستند. به راحتی می توان بیش از 150 شرکت را نام برد که طبق استانداردهای ملی اقدام به تولید سیم و کابل استاندارد و با کیفیت می نمایند. البته در زمینه استاندارد باید به این نکته توجه کرد که آزمونهای استاندارد ملی، حداقل آنچه را که برای تولید سیم و کابل با کیفیت قابل قبول، مد نظر است را در نظر می گیرند و برخی شرکتها نظیر سیم مسکات، جهت حفظ جایگاه و کیفیت محصولات خود، برخی از مشخصه های فنی را در سطح بالاتری رعایت می کنند و دقیقاً تفاوت بین تولیدکننده های مختلف همین موضوع است.

خلاصه ای از ویژگی های عمومی سیم برق افشان:

 1. عایق آن از جنس PVC است که مقاومت حرارتی بالایی در برابر گرم شدن دارد.
 2. انعطاف پذیری مناسبی جهت بکارگیری در لوله و خرطومی برق دارد.
 3. در سیم های استاندارد، جنس فلز «هادی» آن کاملاً از مس است و بکارگیری هرگونه ناخالصی اعم از رشته های آهنی، آلومینیومی و یا روکش آلومینیوم(CCA) در میان رشته های مسی نادرست و غیر استاندارد است.
 4. تعداد رشته های موجود در هر سطح مقطع سیم افشان، نسبت مستقیمی با سطح مقطع هر کدام از رشته تارها نازک تشکیل دهنده آن دارد. یعنی اگر تعداد رشته تارهای نازک یک سیم، کمترین تعداد محدوده استاندارد باشد اما سطح مقطع هر کدام بیشتر باشد، اشکالی در کیفیت سیم ایجاد نمی گردد، فقط ممکن است نرمی سیم اندکی کمتر بشود.
 5. ضخامت عایق آن باید متناسب با سطح مقطع سیم افشان باشد. دارا بودن عایق خیلی ضخیم یا نازک، غیر استاندارد است.
 6. همیشه وزن هر کلاف سیم برق نشانگر مطلوب بودن کیفیت آن نیست، داشتن علامت استاندارد معتبر به همراه کد 10 رقمی مربوط به همان محصول، دارا بودن تأییدیه های مختلف از مراکزی چون پژوهشگاه نیرو، توانیر و انتقال و توزیع استانها، سازمان نظام مهندسی استانها و ... نیز می تواند معرف کیفیت مطلوب یک برند باشد. 

معرفی سیم برق افشان 6*1 مسکات

سیم برق افشان سایز 6 مسکات، از خانواده تولیدات سیم های افشان صنایع سیم و کابل مسکات آمل است که ضمن رعایت بالاترین استانداردها تولید و توسط شبکه وسیع نمایندگی های سراسر کشور در بازار مصرف عرضه می گردد. سطح مقطع فلز «هادی» سیم نمره 6 مسکات شش میلیمتر مربع است که در مصارف خانگی در تغذیه ورودی اصلی ساختمان کاربرد دارد. وزن هر کلاف 100 متری سیم مسکات سایز 6 حدود 7100 گرم است که از این میزان 5400 گرم مربوط به مس است. ضخامت عایق PVC آن 0.8 میلیمتر است. تعداد رشته های مسی نازک آن تابع نسبتی از قانون 0.3*84 است. یعنی 84 رشته نازک به هم تابیده شده با سطح مقطع 0.3 میلیمتر. حداکثر شدت جریان قابل تحمل سیم شش مسکات در دمای استاندارد 25 درجه سانتیگراد در شرایط استفاده در لوله برق، 35 آمپر است که طبق قوانین فنی این میزان در دماهای بالاتر کاهش می یابد و حداکثر دمای قابل تحمل برای سیم برق 6×1، 70 درجه است.


برای انتخاب سیم برق مناسب چه مشخصه هایی را باید در نظر بگیریم

جنس فلز هادی یا رسانایی که در تولید سیم استفاده می شود معمولاً مس خالص است اما در سال های اخیر و با توجه به افزایش قیمت مس، استفاده از آلومینیوم یا آلومینیوم CCA (آلومینیوم روکش شده با مس) نیز رواج پیدا کرده است. البته با توجه به اینکه توانایی هدایت الکتریکی آلومینیوم حدود 35 درصد از مس کمتر است، باید به انتخاب سیم یا کابل آلومینیومی با سطح مقطع مناسب دقت بیشتری کرد. متأسفانه گاهی توسط برخی تولید کنندگان از مخلوطی از تارهای مسی و آلومینیومی در تولید سیم های افشان تمام مس استفاده می شود که بکارگیری آنها توسط مصرف کنندگان و سازندگان مسکن، خالی از خطر نیست. یک روش شناسایی چنین سیم هایی قرار دادن تارهای   نازک سیم در معرض شعله آتش است. تارهای آلومینیومی به راحتی می سوزند ولی تارهای مسی فقط تیره تر می شوند.

 • بر اساس استاندارد ملی، هر رشته سیم افشان در هر سطح مقطعی، می تواند دارای محدوده ای از تعداد تارهای سیم مسی با حداکثر قطر خاصی برای هر رشته تار باشد که مجموعه آن پس از تابیده شدن، سطح مقطع مورد نظر را ایجاد کند. بطور مثال سیم افشان سایز 1.5 می تواند با تعداد 31 رشته تار مسی با قطر 0.232 میلیمتر یا با تعداد 29 رشته تار مسی با قطر 0.237 میلیمتر تولید شود و این موضوع به انتخاب شرکت تولید کننده بر می گردد. 
 • جنس روکش سیم افشان مسکات از پی وی سی است که یکی از مقاومت ترین روکش ها در برابر عوامل مختلف آب و هوایی می باشد. با این حال بکارگیری سیم افشان به صورت بدون حفاظ هایی مثل لوله خرطومی، لوله PVC مخصوص برق، داکت یا لوله فولادی در داخل مصالح ساختمانی و خاک به هیچ وجه توصیه نمی شود. در چنین حالتی می توانید از انواع کابل برق یا سیم های زیر گچی استفاده نمایید که علاوه بر روکش هر رشته سیم، از یک غلاف محافظ PVC دیگر بهره می برند.
 • انتخاب سایز سیم مناسب برای هر کاربرد باید با نظر تکنیسین مجرب برق صورت بگیرد چرا که عدم انتخاب صحیح ممکن است موجب صدمات جبران ناپذیری گردد. به عنوان مثال اگر برای یک وسیله پر مصرف مثل بخاری برقی از سیم نازکی استفاده شود، مصرف زیاد آن موجب گرم شدن بیش از اندازه سیم و روکش آن و ایجاد اشتعال در محل استفاده می گردد. اگر هم برای یک کار معمولی و کم مصرف مثل روشن کردن یک لامپ از سیم با قطر زیاد استفاده شود، به نوعی پولتان را هدر داده اید.

دیدگاه خود را بنویسید

 • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...
شرکت تولید کننده
صنایع سیم و کابل مسکات آمل
نوع سیم
افشان قابل انعطاف
سطح مقطع
6 میلیمتر مربع
جنس فلز هادی
مس آنیل شده با خلوص 99.9%
جنس عایق
PVC
رنگ بندی
قرمز/آبی/مشکی/قهوه ای
حداکثر جریان مجاز در هر رشته
35 آمپر
حداکثر ولتاژ نامی
450-750 ولت
وزن تقریبی در 100 متر (کیلوگرم)
7.1
حداکثر دمای کاربری
70 درجه سانتیگراد
شیلد
ندارد
کاربری
انشعاب اصلی واحدهای متوسط- از کنتور تا داخل واحد
استاندارد و تأییدیه ها
استاندارد ملی 8573609976
تأییدیه توانیر
تأییدیه سازمان نظام مهندسی استانهای مختلف
اتحادیه برقکاران استانی
استاندارد بین المللی 60227 IEC 06
استاندارد ISO9001: 2015